Hoşgeldiniz  

Dilovası Şokta! Binlerce Kişinin Fatura Parasını Alarak Kaçtı!

admin | 09 Temmuz 2021 | Genel A- A+

Dilovası Şokta! Binlerce Kişinin Fatura Parasını Alarak Kaçtı!

Mimarsinan Mahallesi İstiklal Caddesi’nde uzun yıllardır faaliyet gösteren  fatura ödeme merkezini bir ay önce Urfalı Fevzi Süreyya Arslan  devraldı. Hiç ara vermeden fatura tahsilatı yapan Urfalı Fevzi olarak bilinen Fevzi Süreyya Arslan ödemeye gelen faturaları ödeme sistemine kayıt etmeyerek zimmetine geçirdiği iddasıyla büro  eşyalarını gece yarısı alarak, iş yerini boşalttı.

İş yerinin gün içinde kapalı olması üzerine şüphelenen mağdur vatandaşlar, başka bir fatura ödeme merkezinden faturalarını sorgulatınca, daha önceki faturalarının ödenmediğini öğrenince büyük şok yaşadılar.

Vatandaşlara tahsilat makbuzu altında bir kağıt basıp verdiklerini söyleyen esnaf Hakan Kurt, “Buranın eski sahibi yasal bir şekilde fatura ödemesi alabiliyordu ve bunun bir teminatı vardı. Daha sonra burayı devretmek istedi ve internete ilan verdi. İlanda aylık şu kadar fatura alıyorum burayı devredeceğim, diye not yazmış. Daha sonra İstanbul’dan gelen bir kişi buranın karlı olduğunu görünce aldı. İnsanlar da yıllardır buraya ödeme yaptıkları için hiç şüphe duymamışlar. Kendilerine tahsilat makbuzu altında bir kağıt basıp veriyorlar. Bu kağıtta isim bile yok. İnsanlar fatura ödedik diye boş kağıda para verdiler. Daha sonra milletin parasını alıp topladılar ve şu anda da ortada yoklar. Şu an kapıya hiç gelmezse 50-60 kişi şikayet için geliyor. Bir ayda yapan sayıyı siz düşünün. Koca bir ilçenin fatura parasını toplayıp gittiler” dedi.

Fatura Merkezinin bitişiğindeki manav Mehmet Cebe’de çok sayıda vatandaşın dolandırıldığını belirterek “Daha önceki işletici uzun yıllar burayı işletmiş  ve dürüst biriydi. Bundan bir süre önce buraya işletmeye başlayan kişi fatura tahilata hemen başlamamış, vatandaşlar buraya gelip gittiğinde sorduğumda yatırdıkları faturalar sisteme yansımamış ve hala borç görünüyor. İşletmecinin verdiği makbuzlar sahteydi ve ben sürekli uyarmama rağmen işletmeciler vatandaşları ikna edip gönderiyorlardı. Bu şikâyetlere rağmen zabıta ve polis yaptığı incelemelerde de merkezi kapatmadı. Milleti dolandırdıktan sonra vatandaş vatandaşın paralarını alıp çekip gitti” dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çok geniş bir soruşturma yaparken çok sayıda mağdur olan vatandaşların da müracaatlarını almaya devam ediyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 GazeteDilovası.com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle