Hoşgeldiniz  

Nedex Kimya’da Mutlu Son

admin | 13 Temmuz 2021 | Genel A- A+

Nedex Kimya’da Mutlu Son

Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin örgütlü olduğu Dilovası OSB’de üretim yapan Nedex Kimya’da 26 gündür süren grev anlaşma ile sona erdi.

Önceki gün Petro-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz ve Genel Merkez yöneticilerinin de katıldıkları ve Nedex Kimya işvereni ile yapılan görüşmede anlaşma sağlanınca, fabrikada grev sona erdi ve işçiler işbaşı yaptılar.  Taraflar, 1 Ocak tarihinden bugüne kadar uzayan TİS görüşmelerindeki tıkanıklığı aşarak  sözleşmeye imza attılar.

Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir, Nedex Kimya’da bir aya yakın süren grevin sona ermesi ve TİS imzalanması sonrası yaptığı açıklamada,

“ Nedex Kimya çalışanı üyelerimize, sendikamıza ve işçi sınıfımıza hayırlı olmasını dileriz. 26 Gün süresince bir birine kenetlenen Nedex Kimya işçileri başta olmak üzere, şube yönetimimiz ve genel merkezimize, Grev süresince bizleri yalnız bırakmayarak dayanışma içinde olan, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize, kardeş sendikalar, sivil toplum örgütleri ve bütün sınıf dostlarımıza teşekkür ederiz.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Yaşasın sınıf dayanışması!” ifadeleri yer aldı.

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 GazeteDilovası.com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle