Hoşgeldiniz  

Milletvekili Gergerlioğlu Yıkılan Belediye Binası Önünde Açıklama Yaptı

admin | 10 Ağustos 2023 | Gündem A- A+

Milletvekili Gergerlioğlu Yıkılan Belediye Binası Önünde Açıklama Yaptı

Kocaeli Milletvekili  Ömer Faruk Gergerlioğlu, Dilovası’nda Yıkılan Belediye Binası Önünde Açıklama Yaptı.

Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve İlçe Başkanı Sabri Uçar, önce sağlam raporu verilerek üzerine kat atılan daha sonra çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan Belediye Hizmet Binasıyla ilgili açıklama yaptı. Milletvekili Gergerlioğlunun açıklaması şöyle;

Kocaeli Dilovası ilçemizdeyiz. Dilovası Belediye Binası buradaydı, bina yıkıldı ve yerine Kent Meydanı yapılacağı söylendi. Şubat aylarında yıkıldı Kocaeli Dilovası Belediye Binamız fakat hala bir faaliyet yok. Ne kent binası var ne başka bir şey! Belediye arka taraftaki Belediye Kültür Merkezi’ne taşındı, orada idareten bir faaliyet gösteriyor, nereye gideceği belli değil.

Belediye Başkanı Sn. Hamza Şayir: “Bina çürüktür yıkalım.” dedi, yıkıldı.

İşin ilginç tarafı şu; Dilovası Belediye Binası çürük diye yıkıldı, Belediye Başkanı Sn. Hamza Şayir: “Bina çürüktür yıkalım.” Dedi, yıkıldı. Peki daha öncesine bakıyoruz! 2009 yılında Belediye Başkanı olan Sn. Cemil Yaman ise bu binanın üstüne bir kat daha çıkmış! Ya hani bina çürüktü? O zaman niye bir kat üstüne çıkıldı? Madem üstüne çıkıldı o zamanlar çürük değil raporu alan, sağlam raporu alıp üstüne bir kat çıkılan bina daha sonra ne oldu da aniden çürük haline dönüştü ve yıkıldı? Burada bir rant olayı mı var? Ne oluyor? Ne bitiyor?

Yeni belediye nerede diyoruz o da ortada yok! Bu ne haldir!

Kent meydanı yapılacak denildi, Dilovası’nın ortasında eski Belediye Binası alanının hali ortada! Ne kent meydanı var ne başka bir şey var! Yeni belediye nerede diyoruz o da ortada yok! Bu ne haldir!

Dilovası İlçe Yönetimimiz ile buradayız, Dilovası halkı adına bu soruları soruyoruz!

Dilovası İlçe Yönetimimiz ile buradayız, Dilovası halkı adına bu soruları soruyoruz; bu ne haldir diyoruz! Nasıl bir iş dönüyor burada, ne oluyor ne bitiyor? Öncesinde çürük değil, üstüne bir kat daha çıkalım denilip bir kat daha çıkılan bina bir müddet geçtikten sonra neden çürük ilan edilip yıkılıyor?

Nasıl bir rant işi dönüyor? Bunları Dilovası Belediyesi’ne soruyoruz, AK Parti’li yetkililere soruyoruz!

Bu kamu malı hepimizin malı, buradaki masraf hepimizin cebinden çıkıyor, birileri buralarda meşru olmayan işler mi yapıyor? Ne oluyor? Ne bitiyor? Bir açıklama istiyoruz Dilovası Belediye Başkanlığı’ndan bu çelişkiyi önce açıklasınlar! Öncesinde sağlam diye üstüne kat çıkılan bir bina neden kısa bir müddet sonra çürük diye yıkıldı? Neden hala burada bir kent meydanı yapılacağı söylenmişti molozlardan başka bir şey yok! Ne kent meydanı var ne başka bir şey var ve yeni belediye binası nerede olacak? Nasıl bir rant işi dönüyor? Bunları Dilovası Belediyesi’ne soruyoruz, AK Parti’li yetkililere soruyoruz!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 GazeteDilovası.com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle