Hoşgeldiniz  

Makine OSB, atölye binası yapacak!

admin | 28 Şubat 2020 | Dilovası, Eğitim, İlçe Gündemi A- A+

Makine OSB, atölye binası yapacak!

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında, Dilovası ilçesinde eğitim öğretime devam eden Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahası üzerine  Kocaeli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından sanayicilerin nitelikle eleman ihtiyacını karşılamak üzere yapılarak, hibe edilecek olan atölye binasına  ait protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

PROTOKOL KATILDI

Protokol İmza törenine;  Valimiz Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Osman Ekşi, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik,Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞECEK 
Vali Hüseyin Aksoy’un protokol töreninde yapmış olduğu konuşmalarında; “Meslek Liselerimizin temel amacı iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmektir. Meslek Liselerimizin iş dünyası ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmesini özellikle arzu ediyoruz. Gerek Organize Sanayi Bölgelerimizle, gerekse sanayi kuruluşlarımızla bu tür protokoller yapıyoruz. Karşılıklı olarak birbirlerini destekleme amaçlı işbirliğini öngörüyoruz. Sizin sanayi sektörü olarak ihtiyaç duyduğunuz hangi alanlar varsa biz bu meslek liselerimizde o alanları açıp, o nitelikteki insanları yetiştirmek için çalışmalar yapacağız. Karşılıklı işbirliği içerisinde sizlerin açılmasını istediğiniz alanlarla ilgili taleplerinizi, önerilerinizi de alarak, bu noktada önemli bir çalışmayı da hayata geçirmiş, meslek liselerimizi daha güçlü bir hale getirmiş olacağız. ” dedi.

PROTOKOL İMZALADILAR
Vali Aksoy, eğitime desteklerinden dolayı Makine İhtisas Organize Sanayi BölgesiYönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri,  Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahası içerisinde yapılacak olan atölye binasına ait protokolü hep birlikte imzalayarak hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 GazeteDilovası.com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle