Hoşgeldiniz  

Kroman’ın ÇED Toplantısı 30 Temmuz Cuma Günü

admin | 18 Temmuz 2021 | Genel A- A+

Kroman’ın ÇED Toplantısı 30 Temmuz Cuma Günü

Kroman Çelik, Tavşancıl’daki iskele genişletme projesine  ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) toplantısı yaparak  30 Temmuz’da halkın katılımına açık Tavşancıl Sahil Çay Bahçesinde toplantı düzenleyeceğini açıkladı.

Firma, mevcut iskelenin kapasitesini yüzde 25 artırarak 8 dönüme yakın bir alanda deniz dolgusu yaparak daha çok gelişmiş ülkelerin veya 3. dünya ülkelerindeki iç savaş halindeki yerlerin hurdalarını gemilerle getirerek limandaki açık alanda depoluyor.

17.07.2021 günü yayınlanan ilanla ÇED Sürecine Halkın Katılımı Toplantısı’nın 30 Temmuz Cuma günü saat 11.00’de Tavşancıl Sahil Çay Bahçesi’nde yapılacağı açıklandı. Denizden iskele, dağdan sanayi tesisleriyle sıkıştırılmış durumda bulunan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yerleşimi taşımak istediği Tavşancıl halkının projeyle ilgili tepkisi ise merak konusu.

KAPASİTE ARTIRILIYOR

Projeyle ilgili ayrıntılara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinden ulaşmak mümkün. Kroman Çelik tarafından hazırlatılan İskele Amaçlı Kapasite Artış Projesi ÇED Başvuru Dosyası’na göre, Tavşancıl’da mevcut iskelenin kapasitesi yüzde 25 artırılacak. Proje kapsamında, deniz yüzeyinin 23 metre genişlik ve 255 metre uzunluktaki bir alanda doldurulması amaçlanıyor. Bu da kabaca bir hesapla denizin 8 dönümden fazla bir alanının doldurulması demek. Sanayi tesislerinin deniz ve karada yerleşimi adeta sıkıştırdığı Tavşancıl’da, halkın projeye karşı çıktığı biliniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 GazeteDilovası.com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle